DJ-evi i producenti elektronske muzike

Andrija Antić aka Andrew Meller

DJ i producent. Od 2014. godine Andrija Antić nastupa i producira kao Andrew Meller. Ovaj projekat razlikuje se po pristupu, vođenju isključivo emocijama i trenutnim raspoloženjem. Upravo je ovo jedna od stvari zbog koje se njegova muzika ne karakteriše posebnim žanrom, već savršenom fuzijom house, deep house, tech house i techno zvuka. Ostavio je trag na globalnoj elektronskoj sceni zahvaljujući remiksu pesme Born Slippy, jednog od najuticajnijih elektronskih bendova današnjice – Underworld. Njegova verzija ove pesme našla se na prvoj poziciji prestižne Beatport Top 100 liste najboljih izdanja, kao i u setovima mnogih di-džej zvezda, među kojima je i Carl Cox. Njegov EP Miss You, koji je izašao prošle godine, takođe se probio među najbolja izdanja, osvojo velika svetska imena i obeležio nastupe u ovoj klupskoj sezoni. Nezaobilazan je i njegov edit trake Insomnia jednog od najpopularnijeg sastava svih vremena, Faithless. Osim što osvaja svetske top liste, Meller nastupa na binama velikih festivala poput UNTOLD-a i ADE-a.

Bojan Vićentijević Bokee

DJ, producent i radijski voditelj. U vode elektronske muzike uplovio je krajem 90-tih, kao voditelj emisije „New Generation“ na radiju Top FM. U godinama koje su usledile pokreće nove emisije, „Club Expirience“ i „Groovilicius“ sa kolegom Dačom, na Venus radiju i formira organizaciju Kinetic Vibe. Krajem prve decenije 2000-tih, iz niza b2b setova sa Markom Vukovićem, na after party-jima, nastaje projekat SillyHeadz. Bokee-jev muzički put obeležili su i brojni nastupi na festivalima i klupskim žurkama, uz poznate internacionalne zvezde kao što su Hernan Cattaneo, Nick Warren, Steve Lawler, John Digweed, James Zabiela, Marshall Jefferson, Chris Liebing, Lee Burrige, Patrice Baumel... Tokom 2016. godine, sa prijateljem iz Belgije je pokrenuo producentski projekat Monotique, pod kojim je objavio EP „Surrender“. Našao se nekoliko puta u stručnom žiriju na raznoraznim takmičenjima, kada je reč o DJ takmičenjima.

Ilija Đoković

DJ i producent sa internacionalnom karijerom. Nesumnjivo je jedan od najboljih techno producenata sa naših prostora. Ponosni član Drumcode ekipe i jedan od retkih lokalnih artista koji se našao na prvoj poziciji Beatport Techno Top 10 liste najboljih izdanja. Prekretnicu u njegovoj karijeri napravilo je izdanje za Phobiq, kao i uspešna saradnja sa izdavačkom kućom Monike Kruse – Terminal M. Nastupao je na velikim svetskim festivalima poput Amsterdam Dance Event, Untold Festival, Echowaves, EXIT, kao i u kultnim evropskim klubovima Watergate, Egg, Ambasada Gavioli i De Marktkantine, uz najpoznatija imena elektronske muzike, dok njegove trake puštaju najcenjeniji izvođači poput Adam-a Beyer-a, Tale Of Us, John-a Digweed-a, Richie-ja Hawtin-a, Pan-Pot, Maceo Plex i mnogi drugi. Rezident je Central Dance Event festivala i kluba Barutana.

Gramophonedzie_PRESS_Pic2015_05

Marko Milićević Gramophonedzie

DJ, producent, predavač. Uslovnim početkom Markove karijere duge dve decenije, kada je dobio šansu da učestvuje u Red Bull Academy u Dablinu, kao jedan od najvećih talenata sa Balkana. Po povratku sa ovog “muzičkog sveučilišta”, Marko postaje diplomac na smeru za Dizajn zvuka i muzičku produkciju Akademije umetnosti u Beogradu. Od tog momenta počinje da se bavi muzičkom produkcijom za brojne tv reklame, filmove i emisije, a možda najpoznatiji rad Marka Milićevića u ovom polju predstavlja muzika za špicu srpske verzije rijaliti formata “Veliki Brat”, koju je on dizajnirao. Pod imenom Gramophonedzie Marko nastupa od 2006, dok tri godine kasnije nastaje numera “Why Don’t You” koja momentalno postaje najveći hit ovog muzičkog žanra u Srbiji. Ubrzo, pesmu u svoje regularne plejliste uvrštavaju i izvođači house muzike širom sveta. Singl “Why Don’t You” dostiže 12. mesto na UK Sales Chart već prve nedelje, a među Top 20 pesama ostaje nekoliko narednih nedelja. U Januaru 2010. godine sa ovom pesmom osvaja prvo mesto na MTV Dance Chart na britanskom MTV-ju. Puštana je u klubovima širom sveta kao andergraund numera, a našla se i na plejlistama komercijalnaih izvođača, što je bio razlog da se svrsta kao broj jedan dens pesma u celom svetu. Marko je jedan od retkih ljudi sa ovih prostora, koji je uspeo da se domogne britanske top liste. Ovaj uspeh i globalna prepoznatljivost su mu doneli mnoge nagrade, među kojima je MTV nagrada “Best music act of Adria region”. Usledila su klon izdanja “Why Don’t You” I prateće produkcije kao što je “Brazilian” koja je imala primese bossa nove, a koja je najbolje prodavana traka na Beatport-u. Gramophonedzie Live Experience je njegov projekat koji most između klupskog nastupa, odnosno elektronske muzike i benda, dajući život klupskoj produkciji kroz live nastupe sa bendom. Pored DJ-a i vokala, zastupljeni su instrumenti: bubanj, gitara, saksofon, klavijature i perkusije. Marko je već godinama predavač na kursu produkcija elektronske muzike, na SAE Institututu u Beogradu.

Marko Milosavljević

DJ, producent i diplomirani inženjer audio i video tehnologija. Bavi se i akustikom. Milosavljevićeva kolekcija od nekoliko hiljada ploča ne poznaje vremenska i žanrovska ograničenja. Među njegovim vinilima možete naći sve, od techn-a i house-a, do jazz-a, soula, funk-a, disco-a i boogie-ja. Kao veliki poštovalac sintisajzera, klavira i ritam mašina, konstantno eksperimentiše i istražuje nove forme alternativne muzike. Osim sa mnogim superstarovima elektronske muzike, delio je scenu sa imenima kao što su: izraelski jazz velikan Avishai Cohen, detroitska funk ikona Amp Fiddler, koji je i bivši član kultnog benda Funkadelic, britanska pop soul diva Jessie Ware, islandski avangardni duo GusGus, techno legenda Jeff Mills i Simfonijski orkestar RTS-a i drugi. Produkcijski debi imao je na kompilaciji radija B92 „Belgrade Coffee Shop” 2006. godine, a kasnije i na holandskim izdavačkim kućama Luxaflex i Shadowfax, kao i na etiketi Jesus Loved You.

Marko Vuković

Svoje interesovanje prema elektronskoj muzici Marko je pokazao još davne 1994. godine, sa otvaranjem legedarnog kluba Industrija. Sakupljajući znanja i tehniku od drugih DJ-eva iz tog perioda, upustio se u DJ vode 1999. godine. Krajem 2002. godine, upoznaje DJ Chodu, koji je u to vreme bio vlasnik prodavnice ploca Groove Inn, u Beogradu, i sa njim, i DJ Mandarinom, osniva organizaciju GROOVE INN. Svoju prvu rezidenturu dobio je 2003. godine u klubu Mamolo, a nakon toga nižu se rezidenture u klubovima Cvijeta, Energija i Andergraund gde je bio i menadžer jedne sezone. Osim klupskih, izdvaja festivalske nastupe - EXIT, Sea Dance, Fresh Wave, SHARE, Ovo je moj grad, Beer Fest, Love Fest, BLEF, kao i nastup na prvom MTV Adria Movies Awards 2011 u Beogradu. Učestvovao je 2007. godine na TECHNOLOGY – The best DJ annual awards, gde je proglašen za najboljeg domaćeg DJ-a. U decembru 2008. godine, u saradnji sa Audionovom izdao svoje prvo izdanje "WHISTLIN' BUG" za Rezonant etiketu, a posle toga su usledili i “Potent Substance” za Vi Tva Records, zatim “Donde”, Ikebana”, “Thisplay”, kao i razni remiksi. Deo je projeka SillyHeadz, zajedno sa DJ Bokee-jem iz Kinetic Vibe, kao b2b dvojac.

IMG_2331

Marko Nastić

DJ, producent, vlasnik izdavačke kuće. Legenda domaće scene, koji je tokom više od dvadeset godina uspešne internacionalne karijere objavio na stotine izdanja i imao na hiljade nastupa širom sveta. Jedan je od najaktivnijih domaćih di-džejeva u inostranstvu. Tokom devedesetih Nastić je postao sastavni deo svih važnih elektronskih događaja u Beogradu i Srbiji. Već do svoje 25. godine delio je di-džej pult sa zvezdama svetske elektronske scene kao što su Carl Cox, Sven Vath, Richie Hawtin, Marco Carola, Kevin Saunderson, Green Velvet, Adam Beyer i mnogim drugima. Osnovao je prvu srpsku techno izdavačku kuću pod imenom Recon Warriors, u okviru koje je formirao još dva lejbela – Recon Light i Traffica.

Muzička industrija

Gorana Romčević

Gorana Romčević je ekspert za komunikacije sa više od 15 godina iskustva u Evropi i Aziji i vlasnica agencije Bleach specijalizovane za integrisane komunikacije, evente i turneje arista. Njeni klijenti uključuju Epizode festival u Vijetnamu, asocijaciju muzičke industrije FACE The Music, Yoyaku iz Pariza i Subsonic festival iz Sidneja. Gorana je internacionalno prepoznata po kreiranju i vođenju kompleksnih muzičkih projekata i doprinosu razvoju elektronske kulture na izazovnim regionalnim tržištima. Nakon hendlovanja brojnih projekata u njenom rodnom Beogradu, uključujući poziciju muzičke urednice časopisa Urban Bug i hendlovanje regionalnog PR-a za najveće svetsko DJ takmičenje Burn Residency, Gorana se preselila u Aziju 2013. godine. Preuzela je vođenje najpoznatijeg kluba GLOW u Bangkoku gde je izazvala svojevrsnu revoluciju probojom novih muzičkih žanrova. U poslednje tri godine, Gorana je direktorka PR-a i komunikacija festivala Epizode gde je direktno zaslužna za njegov brzi rast i globalnu brend ekspanziju. Asocijacija FACE The Music u kojoj je Gorana član board-a bavi se lobiranjem za olakšavanje posledica pandemije u muzičkoj industriji.

Igor Puljić Pookie

Igor Pujić, poznatiji kao Pookie je DJ, producent i promoter sa 25 godina iskustva u industriji. Tokom karijere doveo je preko 200 stranih DJ i 50 live umetnika u Srbiju sa ciljem da postavi lokalnu klupsku scenu na svetski nivo. Sarađivao sa najvećim festivalima u regionu poput EXIT-a, Green Beat Festivala, Urban Experience serijala, MTV Events i Belgrade Beer Festa, gde je sedam godina radio kao menadžer programa. Godinama je vodio klubove Andergraund i Bassment. 2002. godine pozvan je od strane Red Bull Music Academy u Londonu. Marko Gramophonedzie i on bili su Red Bull Academy ambasadori narednih 14 godina, organizujući predavanja, radionice i evente, promovišući sam koncept Akademije. Kao DJ nastupao je u gotovo svakom klubu u jadranskoj regiji, a kao deo izdavačke grupe Nocturnal Groove, nastupao je na žurkama širom Evrope sa The Shapeshifters, Frankie Knuckles i mnogim drugim. Već deset godina bavi se produkcijom i izdaje muziku za Nocturnal Groove i nekoliko drugih house izdavačkih kuća širom sveta. Najveći uspeh postigao je sa remiksom pesme Your Love od Frankie Knuckles. Član je i producentskog trojca IDQ. Osim toga, Pookie je kreirao muzičke liste za nekoliko velikih klijenata širom sveta, kao što su: Vodafone (VIP Mobile) radnje u Srbiji, Grand Casino u Beogradu, Hotel Domain in Bahrain, Hotel Conservatorium u Amsterdamu, Hotel Hyatt Regency u Beogradu i mnogi drugi.

Katarina Vlasak

Event manager, booking agent, PR, stage manager i profesionalna klaberka. U elektronsku muziku zaljubila se još 1999. godine, kao dete kultnog beogradskog kluba Industrija. Odmah nakon gimnazije započela je svoju sada već bogatu karijeru rada u domaćem klabingu. Tokom 20 godina karijere, smenjivale su se pozicije organizatora, PR-a, stage manager-a i hosta, radeći za poznate elektronske promotere klubove i festivale: Teshka Mashineria, Exile, Summer Bassment, DNA Events, The Tube, Southern Soul Festival, Dimensions Festival, EXIT Festival, Lovefest, Blender, Central Dance Event, Let’s Mix It festival. Katarina je od 2017. godine i deo EEMM agencije (Eastern Europe Music Management), kao booking agent jednog od najperspektivnijih domaćih artista Andrew-a Meller-a. U svojoj radnoj biografiji broji i inostrane festivale na kojima je radila kao organizator i stage manager glavnih bina, poput GEM Fest-a i Echowaves Fest-a. Svoj nadimak "profesionalna klaberka" je zaslužila obilazeći klabing i festivale širom sveta, sarađujući i družeći se sa cenjenim DJ-evima, booking agentima, promoterima i organizatorima. Igrala je na ogromnom broju dancefloor-ova najvećih svetskih klubova, a tokom ove više od dve decenije aktivnog klabingovanja posetila je festivale kao što su: BPM, Time Warp, Off Sonar, Off At Forum, ADE, Reworks, Mioritmic, Disco 3000, Minitek, We Love Sound, Dimensions...

Nenad Stojanović - Neša Spin

Prvi DJ nastup u klubu imao je sa 16 godina. Aktivno je učestvovao u stvaranju lomaće andergraund scene početkom 90-ih. Vodio je i uređivao emisiju "MAGNETIK" na radiju Rodi, u kojoj su gostovali svi vodeći artisti i promoteri tadašnje elektronske scene i slušale su se najnovije ploče (u doba pre interneta). Organizovao je prvi rejv većeg formata, van klupskog prostora, kao početak serijala žurki na do tada nezamislivim lokacijama. Pored dobre muzike težilo se i tehničkim inovacijama, te je na jedinom rejvu koji se organizovao ispod Mostarske petlje, prvi put do tada bio upotrebljen profesionalni laser. Popularizacijom andergraund scene i njenim vrtoglavim usponom, pojavila se uvećana potreba za profesionalnom opremom, koja je manjkala u to vreme, a naročito kvalitetnim ozvučenjima koji su bili imperativ za žurku. Pored ulaganja u vinile, Neša je počeo je ulaže i u tehničku opremu specijalizovanu za elektronsku scenu. Nakon 90-ih i aktivnog bavljenja DJ-ingom, kao i rada u tada poznatom studiju, kroz koji su prošli svi najveći artisti tog vremena,prebacuje svoje težiste rada na LIVE produkciju. Sa nastankom EXIT-a prisutan je na Dance Areni i Main Stage-u od prvog dana. Učestvovao je u svim velikim festivalima i događajima elektronske scene, gde je ili lično bio zadužen za postavku set up-a, monitoringa za svakog headlinera ili je bio zadužen za kompletnu produkciju. Zbog velokog iskustva i kao zvanični zastupnik Funktion One-a, dobio je priliku da bude deo BURN produkcijskog tima na Ibici, na takmičenju za najperspektivnijeg mladog DJ-a iz celog sveta. Bio je zadužen za tehničku postavku audio i video tehnike za artiste, master class predavače i ljude iz žirija - Carl Cox, Pete Tong, kao i za jedno od najboljih predavanja sa Tony Andrews-om, tvorcem Funktion One-a, u čuvenom klubu Space, čiji je sistem godinama proglašavan za jedan od najboljih na svetu. Nešina želja je da domaća publika uživa u kvalitetnoj produkciji i vrhunskoj tehnologiji, koja ide u korak sa svetom.

Nikola Jovanović

Nikola Jovanović je osnivač i direktor izdavačke kuće Kontra. Kontra je nastala 2004. godine kao magazin popularne kulture, koji je postojao punih deset godina i postao jedan od najrespektabilnijih domaćih internet magazina. Od 2011. godine Kontra dobija novi oblik kao agencija koja se bavi menadžmentom i savetodavnim uslugama. Kontra se ubrzo profiliše kao PR agencija koja je specijalizovana za industriju zabave i muziku pa tako uspešno sprovodi kampanje među kojima kampanje za Supernatural festival 2013/2014, Jelen Pivo Live Festival, promocija albuma ‘Apsurdistan’ Dubioze kolektiv, koncerti u Hali Sportova i mnogi drugi. Od novembra 2017. godine Kontra ulazi u novo razdoblje pokretanjem izdavačke kuće i digitalne distribucije muzike tako da uz menadžment Kontra zaokružuje priču bavljenjem muzičkom industrijom. Sa preko 15 godina iskustva u muzičkoj industriji Nikola je jedan od ključnih ljudi muzičke industrije Balkana. Potpredsednik je Regionalnog udruženja nezavisnih diskografa (RUNDA). Upravitelj je Zadužbine Milana Mladenovića. Jedan je od organizatora Indirekt Showcase festivala i konferencije. Ujedno je i menadžer electro pop rock disco benda Buč Kesidi. Osnivač je i izdavačke kuće Lampshade Media i bio je i njen direktor do 2017. godine. Od 2017. do 2019. godine bio je direktor marketinga SAE Instituta u Beogradu, gde je od 2013. godine, kao gostujući predavač predavao Music Business. Predhodno je od 2009. pa do 2017. godine bio Talent and Music manager MTV Adria za region Balkana. Učestvovao je u organizaciji preko 300 koncerata u Srbiji i regionu. Diplomirao je Snimanje i obradu zvuka na Akademiji umetnosti BK u Beogradu.

Vlada Janjić

Jedna od najuticajnijih ličnosti srpske klupske scene, kao DJ, ali i izdavač i promoter. Intezivno bavi DJ-ing om i promoterskim poslom više od 20 godina. Vlada Janjić učestvovao je u kreiranju scene od početka i obeležio je jednu epohu klabinga u Srbiji. Ušao u legendu još devedesetih sa svojim vanserijskim setovima u Industriji. Od 1990. do 2015. godine, na radiju B92, bio je autor emisije Stereo Freeze i urednik muzičkih izdanja gde je predstavljao talente sa domaće klupske scene u serijalima kompilacija "Radio Utopia" i "Belgrade Coffee Shop". Svojim DJ stilom u kome se susreću house, techno i elektronika iznad svega sledi svoj lični muzički ukus. Tokom duge karijere nastupao je u svim značajnim klubovima i na većini muzičkih festivala u Srbiji uz brojna internacionalna gostovanja. Aktivan je kao nezavisni promoter duže od dve decenije. A od 2015. godine, u okviru koncepta i serijala Apgrade muzičkih događaja.

IMG-20200904-WA0055

Ivan Vanja Maslov

Event producer sa 20 godina iskustva u event industriji. Nakon diplomiranja na Građevinskom fakultetu u Beogradu, gde je tokom studija vodio Klub Studenata Tehnike (KST - najstariji klub u zemlji), osnovao je Beogradsku Kulturnu Mrežu (BKM) – event kompaniju koja u svom portfoliju ima više stotina koncerata, društvenih kampanja i festivala među kojima sigurno treba izdvojiti Belgrade Beer Fest – najveću pivsko-muzičku manifestaciju u Jugoistočnoj Evropi, koju svake godine poseti više od pola miliona ljudi iz zemlje i sveta, a na kojoj je uzelo učešće stotine domaćih i stranih izvođača. Aktivan je učesnik mnogih domaćih i regionalnih muzičkih konferencija na kojima prenosi svoja iskustva u organizaciji masovnih događaja, kao i u komunikaciji sa komercijalnim partnerima (fundraising), što je zapravo njegova uža specijalnost, a sve u cilju da zajedno sa kolegama da neku novu dimenziju kretivnoj industriji. Trenutno je angažovan na mestu savetnika za razvoj u Pro Division Eventu – jednoj od najvećih event komapnija u regionu, gde radi na stvarnju i razvoju novih festivalskih formi kao što su Beogradski Manifest - festival manifestacija degustacija i destinacija, Veliki Uskršnji Karneval, Internacionalni Plivački Maraton na Adi Međici, gastronomski festival Street Food Festival, Budva Beer Fest, festival elektronske muzike - Matinee Fest, kao i mnogih drugih festivala u zemlji i regionu.

photo by Milica Kolarić

Miroslav Miletić

Miroslav Miletić, po vokaciji Master strateškog menadžmenta događaja, poslovnu karijeru započinje 2011. godine na poziciji menadžera nekadašnje Happy Novi Sad bine, a od 2016/2017. zauzima poziciju programskog menadžera monumentalne Dance Arene, kao i regionalnih projekata višestruko nagrađivanog EXIT Festivala kao što su Sea Star Festival u Umagu, Hrvatska i Sea Dance Festival u Budvi, Crna Gora. Ponosni muzički urednik nekadašnjeg Belgrade Intro i Belgrade FM koncepta, DJ-ing postaje opsesija od 14. godine nakon danonoćnog vežbanja mixa na dva i tri gramofona. Nastupao sa imenima poput: Octave One, Kink, UMEK, Cosmin Trg, Mind Against, Miss Kittin, James Zabiela, Ben Sims, John Acquaviva, Alexander Kowalski, Marco Bailey, Alex Niggemann, GUTI, Maayan Nidam,The Hacker, & ME, Pleasurekraft, Aril Brikha, Delta Funktionen, Marko Nastić, Ray Okpara, Funk D Void, Wouter DeMoor, Vladimir Aćić, Dejan Milićević, Marko Milosavljević, Kobaya, Miloš Pavlović, Gramophonedzie, Dee Face, Vlada Janjić, Gordan Paunović, Peppe, DJ EYE, Rade Banyan, BIG R, Luka & Mita (Concrete DjZ)

fotka 1

Vukašin Božović

Event Manager sa preko osam godina iskutva organizovanja poznatih beogradskih party brendova. Do svoje 25. godine je obišao svetske poznate party destinacije i događaje poput: Berlina, Amsterdama, Ibice, White Sentationa itd, nakon čega je rešio da svoju ljubav prema elektronskoj muzici pretvori u posao i prenese delić atmosfere iz nabrojanih prestonica elektronske muzike. Poznati koncepti koje je vodio do sada su: Topljenje, Dnevni Rejv, Berlinski Zid, Wonderland, China Town, Freak Show ... Tokom svog rada, Vukašin je učestvovao i u projektima promocije domaće klabing scene gde su lokalni DJ-evi dobijali priliku da budu headlineri pred više hiljada posetilaca. Takođe je organizovao i DJ takmičenja za neafirmisane DJ-eve kao i predavanja koja su promovisala našu elektronsku scenu.

ja

Tijana Ristić

Osnivačica, program menadžerka i grafička dizajnerka beogradskog kluba Half, koji je nedavno nagrađen od strane hrvatskog Ambasadora za najbolji klub u regionu. U ovom svetu je već osam godina, a iza sebe ima brojne projekte na kojima je takođe bila u organizacionoj strukturi. Odnedavno, sa svojom starijom sestrom Kezz pokrenula je live projekat Tijamara, čiji ćete prvi EP moći da čujete u narednim mesecima.

Sagor Meskovic 2018

Sagor Mešković

Svojevremeno i sâm kao mladi DJ i producent, Sagor je svoj prvi humanitarni festival organizovao je još 1997. godine. U proteklih četvrt veka u kreativnoj industriji, radio je u pozorištu, na filmu, na radiju, na televiziji i svirao u nekoliko bendova, da bi potom nastupao širom regiona kao DJ više od jedne decenije. Mesto na sceni vremenom je u potpunosti zamenio je za ono iza scene, odakle kreira neke od najvećih događaja u zemlji i svetu. Pored Exita u kojem je na mestu direktora komunikacija i jednog od bukera proveo najviše vremena, bio je i jedan od ključnih ljudi u organizovanju nekih od najvećih događaja u Srbiji uz izvođače kao što su Madonna, Amy Winehouse, Red Hot Chili Peppers, Iron Maiden, Bob Dylan, Robbie Villiams, Ennio Morricone, Paco de Lucia, itd. U proteklih pet godina, Sagor je pažljivo razvio međunarodno hvaljenu No Sleep platformu sa istoimenim binama na EXIT i Sea Dance festivalima, ali i sopstvenim No Sleep Festivalom, koji je početkom ove godine osvojio najznačajniju EFA titulu za „Najbolji novi festival u Evropi“. Pored bliske saradnje sa najvećim zvezdama elektronske muzike, Sagor je sarađivao i sa vodećim klubovima sveta kao što su fabric, Tresor, Berghain, Rex, Fuse, Sub Club, Concrete, Bassiani, Arma17 i mnogi drugi. Jedan je od osnivača kultnog beogradskog serijala Apgrade žurki, koji je vremenom izrastao u jednog od vodećih brendova elektronske scene u Jugoistočnoj Evropi.

Muzički mediji

Ana Lađarević / Noizz

Ana Lađarević je dugogodišnji novinar i urednik. Radila je u 24 sata, Blicu, a sada je glavni urednik portala Noizz. Godinama prati pop kulturu, muzičku i festivalsku scenu u Srbiji. Klupsku scenu, kao novinar prati još od 2007. godine, a privatno i duže. Intervjuisala je većinu domaćih DJ-eva, kao i gomilu stranih zvezda koje su dolazile u Srbiju. Neka od imena sa elektronske scene su: David Guetta, Paul Kalkbenner, Tiga, Bob Sinclar, Prodigy, Black Coffee, Hernan Cattaneo, Hot Since 82, Booka Shade, GusGus, Gramatik, Victor Ruiz...

Bojan Bojanović & Marko Bjelić / Grotto

Bojan Bojanović i Marko Bjelić, osnivači su i urednici Grotto - The Way Of Life portala (www.bgdgrotto.com). Na sceni elektronske muzike su već 15 godina - što kao klaberi, tako i kao DJ-evi. Oba hobija su im između ostalog omogućila da dugi niz godina svakodnevno budu u kontaktu sa elektronskom muzikom, od preslušavanja najnovijih izdanja i mikseva na dnevnom nivou, odabira muzike za DJ pult, preko praćenja vesti iz sveta muzike, mnogobrojnih poseta klupskih žurki i festivala u Srbiji i regionu, kao i pisanja recenzija. Grotto – The Way Of Life je nasato 2005. godine kao forum na kojem su se okupljali ljudi koji poštuju i cene elektronsku muziku.

Igor Novaković / Onlyclubbing

Osnivač je i urednik Onlyclubbing portala. Na klupskoj sceni Srbije je duže od deset godina. Uradio je veliki broj intervjua, recenzija i slušao uživo ogroman broj kako domaćih, tako i inostranih DJ-eva.

Ksenija Radović / Radio Beograd 202

Ksenija Radović je novinar, voditelj i urednik u Radio Beogradu. Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Autor je emisija "Kako da ne" i "Iza kulisa", koje se emituju na Radio Beogradu 202 i Radio Beogradu 1. Aktivno prati dešavanja iz sveta muzike, filma i pozorišta. Izveštavala je i vodila uživo emisije sa svih vodećih festivala u Srbiji: EXIT Festival, Belgrade Beer Fest, Arsenal Fest, Zaječarska gitarijada i Festival Dev9t. Intervjuisala je brojne domaće i inostrane muzičke zvezde, među kojima, za ovu priliku izdvaja: Alan Walker, Lost Frequencies, Parov Stelar, Sigma, Behrouz, Bastille, Graham Candy, Nazareth, Anthrax i drugi.

Milan Stojanović / The Clubber

Osnivač je i glavni urednik vodećeg regionalnog portala elektronske muzike The Clubber od 2013. godine. Osnivač je i odgovorni urednik svetski poznatog portala elektronske muzike Only Techno od 2015. godine. Na poziciji je umetničkog direktora izrealskog portala elektronske muzike Techno Station od 2016. do 2019. godine.

Nemanja Kostić / Play radio

Na radiju je počeo da radi sa 13 godina, kada su ga i starije kolege ubacivale u klubove i na velike žurke. Bio je PR klubova: Exile, Plastic, Mint i Krug, kao i velikih klupskih događaja i koncerata među kojima su gostovanja artista: Chemical Brothers, Sven Vath, Massive Attack, Tiga, Miss Kittin, Adam Beyer, DJ Hell, LCD Soundsystem, Laurent Garnier, Luciano, Steve Bug. Ne može ni da se seti koliko je intervjua uradio sa izvođačima tokom rada na radiju B92. Bavio se i DJ-ingom u klubovima: Plastic, Mint, Andergraund, Tube, Krug, Šipražje, Blow Up, Apartman, Ana 4 pištolja kao i na EXIT festivalu. Trenutno je Izvršni direktor jedne od najslušanijih stanica u zemlji – PLAY radio i iako radi šest dana nedeljno, ne propušta nijednu žurku u gradu.

Klabing influenseri

Aleksandar Raičević - Mr Everything

Na polovini studija počinje da se bavi turizmom, organizacijom događaja i noćnim životom grada Beograda. 2017. godine otvara agenciju "Everything Belgrade", koju smatra svojom bebom, koja i dan danas raste. Prvi dodir sa elektronskom muzikom imao je sredinom 90-ih godina, kada je, kako kaže, čuo prvi put za Paul Van Dyk-a, pa Astral Projection. Kao student Filološkog fakulteta, bio je član studentskih organizacija gde je obavljao funkciju organizatora žurki i putovanja na fakultetu, od kada kreće njegova karijera u organizaciji događaja. 2011. godine, kao deo Go2 Travelling turističke agencije za mlade, ulazi u organizaciju žurke Go2 Halloween maskembal koju i dan danas organizuje zajedno sa Go2 Travelling-om. S a već postojećim iskustvom u organizaciji putovanja počinje da se bavi organizacijom događaja u Beogradu i širom Srbije. 2013. godine osniva festival Uranak, zajedno sa agencijama Go2 Travelling i Puzzle group, kojim se bavi do 2016. godine. Svoj prvi buking pravi u novembru 2014. godine, kada je u klub Monsun sa ekipom Samo Tvrdo, bukirao Valentina Kanzyani-ja. Uporedo sa organizacijom event-ova radio je kao promoter u klubovima, pa sve do trenutka dok nije otvorio Agenciju Everything - Concierge service, agenciju specijalizovanu za pružanje ultimativnog experience-a turistima koji dolaze u našu zemlju. Tokom godina, postao je prepoznatljiva faca beogradskog noćnog života i ne postoji ni klub ni festival, koji ga nije video u Beogradu, a i šire. Nešto specifično što radi, od kada postoji i opcija story na Instagram-u, je da najavljuje koji DJ pušta u kom klubu, kog dana, koje nedelje. Oprobao se i u ulozi DJ-a i to kako on kaže, kada je loš deo sezone i klub treba napuniti.

WhatsApp Image 2020-08-20 at 13.46.23

Danijela Gašparac

Katja Radojković

Iza nadimka Katja se ‘skriva’ Katarina Radojković. Zahvaljujući porodici, muzika je od ranog detinjstva njena velika ljubav, posebno prema klaviru i gitari. Nakon završenog muzičkog obrazovanja (klavirski odsek), niz godina je radila kao DJ posle čega nastavlja karijeru kao autor muzičkih TV sadržaja. Obišla je sve značajne i interesantne koncertne i elektronske događaje na svetu. Puno puta. Provela je 20 godina u televizijskoj i filmskoj produkciji gde radi i danas.

Petar Radonjić

Radonjić organizuje žurke od svoje 14. godine, a za sebe kaže da mu je rejv u krvi. Perkusionista je i bubnjar, kao i veliki zaljubljenik u struju i sočan zvuk. Bio jedan od pokretača Mikser House-a, jedinstvenog kreativnog centra Beograda, kao i Mikser Festivala. Zajedno sa našom ekipom, pokrenuo je klub Dot, kao i Barutanu, nakon njenog ponovnog otvaranja. Kada govorimo o njegovim bukinzima, tokom prethodnih šest godina, doveo je u Beograd LTJ Bukem-a, Matadora, John-a Digweed-a, Guy J-a, Moniku Kruse i mnoge druge. Učestvovao je u organizaciji mnogih gigova u Srbiji i inostranstvu. U muziku se razume, te u posebnim prilikama ume da zavrti zastrašujuće setove.

Vanja Bursać

Iza pojave Vanje Bursać ne krije se samo ogromni staž u klabingu već i ogromna ljubav prema muzici. Pored DJ-inga, bavi se organizacijom žurki i festivala, kao i aktivnim radom u noćnim klubovima. Ona se upoznala sa muzikom kroz klasični rok i metal, prateći aktuelne trendove i zaljubljujući se u hip hop 90-ih. Danas vlada klasicima elektronske muzike, ali i house trakama koje dobija na preslušavanje od prijatelja širom sveta. Njeni setovi su eklektični i okrenuti zabavi svima na densfloru.

Vojkan Bećir

Vojkan Bećir Vojislav, zapravo. Još kao tinejdžer postao je radijski voditelj, što njegovu karijeru pred mikrofonom čini punoletnom. Posledično se muzikom bavi kao novinar, ali i selektor programa za klubove i festivale. Prvi angažmani na promociji velikih žurki dešavaju se 2006. godine, nakon čega postaje redovan u timu ljudi koji se bave programom i PR aktivnostima tada izuzetno popularnog kluba Plastic, a onda i njegovog proširenja - kluba Mint. Kao parče kolektiva Elektrana, na EXIT je zvao elektro bendove poput Tesla Boy. Na tom festivalu je dve sezone lično uređivao i program JDX-a. Poslednjih godina bio je deo hospitality tima za Lovefest i Apgrade. Redovan je u beogradskim barovima selekciom popularnih hitova, dok kroz duo Nudge, ali i solo, prati i isključivo elektronske setove. Petina je HiddenBg-a, sa kojima je pravio žurke na više ne tako tajnoj lokaciji, a sa tom ekipom delio pult klubova kao što su Barutana ili Drugstore. U ovom drugom je svojim izborom napravio i uvod u set ličnog heroja, Olofa Drejira iz The Knife, tokom No Sleep Festivala. Njegov intervju sa Roisin Murphy mogli ste da čitate i u Blicu, dok među dražim izdvaja onaj sa Finkom za BeforeAfter. Njegovih kritika i recenzija ima i na brojnim drugim portalima. Svakodnevno uređuje muzičke vesti za MjuzNews, a redovni je saradnik srpske kancelarije Red Bulla.